ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12398320
*
nr 1239 8320
Spegel
med konsolbord. Höjd: 66-147 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2019
kl 19:14:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 11:58:50
1
700 kr
4/3 09:54:02
2
800 kr
4/3 10:09:35
3
1.200 kr
4/3 16:38:02
4
1.100 kr
4/3 16:38:02
3
1.200 kr (Budbetjänt)
4/3 16:41:55
4
1.500 kr
4/3 18:49:53
3
1.500 kr
4/3 18:49:53
4
1.500 kr (Budbetjänt)
4/3 18:51:26
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1239 8320
Spegel
med konsolbord. Höjd: 66-147 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 11:58:50 | 1 | 700 kr |
| 4/3 09:54:02 | 2 | 800 kr |
| 4/3 10:09:35 | 3 | 1.200 kr |
| 4/3 16:38:02 | 4 | 1.100 kr |
| 4/3 16:38:02 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 4/3 16:41:55 | 4 | 1.500 kr |
| 4/3 18:49:53 | 3 | 1.500 kr |
| 4/3 18:49:53 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 4/3 18:51:26 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



